Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6259, Práce na černo aneb proč mi banka nechce půjčit

Práce na černo aneb proč mi banka nechce půjčit, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.3.2019 Půjčka

Dobrý den, potřebuji půjčit 400 000 Kč. Už třetí banka mě odmítla s tím, že max 100 tis, víc ne! Na běžný účet. mi chodí mzda 15 000 Kč. Protože pracuji jako řidič MKD, Dostávám ještě 13 000 Kč na ruku za diety. Bohužel na ruku ne na výplatní pásku. Na stavebku mám 100 000 Kč. Na účtu u banky 200 000 Kč. Bydlím ve svém rodinném domu. Vlastním zbraně, auta, pozemky. Nikdy jsem půjčku neměl. Jsem čistý v registrech. Jsem svobodný. Nekouřím a nepiji. Moje celkové výdaje za měsíc 7 000 Kč. Tudíž mi 20 000 Kč zbude každý měsíc. Co má teda dělat, když si chci splnit sen a koupit si pořádný auto za 600 tis.?

Dobrý den,

toto je bohužel riziko práce na černo, kdy část peněz (diety nebo část mzdy) dostáváte neoficiálně tzv. na ruku. Nejedná se o oficiální příjem, který by banka mohla zahrnout do Vašeho skóringu. Pro banku tak máte měsíční příjem pouze 15 000 Kč, na který je Vám ochotna půjčit max. 100 000 Kč. Kdybyste měl vše legální a nic nedostával na ruku, banka by Vám s příjmem 28 000 Kč půjčila bez problémů celých 400 000 Kč. Stejným problém trpí pracovníci v pohostinství, kde je taktéž většina zaměstnána pouze za minimální mzdu a zbytek dostávají na ruku.

Určitě si nepůjčujte u nebankovních společností. Tyto firmy podnikající na hraně zákona se mnohdy specializují právě na majitele nemovitost, o které je dokáží připravit velmi rychle (dokonalým systémem smluvních pokut za nesplnitelné podmínky či úrokem/RPSN v řádu tisíců procent).