Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #16793, Předčasné splacení půjčky

Můžu předčasně splatit půjčku a co se stane s úrokem a celkovou částkou?

Nejlevnější půjčka od Zonky
7.2.2022 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na možnost předčasného splacení půjčky. Napsal bych to na modelové situaci. Klient banky si půjčí řekněme 700 000 Kč na 5 let. Dostane úrok 3,8 % p. a. a RPSN 3,9 % p. a. Celkem klient musí zaplatit 769 740 Kč. Rozhodne se ale po půl roce splácení, že zaplatí celou dlužnou částku bance. Musí klient zaplatit celou částku i s úrokem (769 740 Kč) i přesto, že půjčku splácel pouze půl roku? Ptám se jako laik, jelikož se v tom moc nevyznám. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

částka kolik klient zaplatí za celou dobu trvání úvěrové smlouvy (769 740 Kč) je pouze odhadem a v případě předčasného splacení půjčky bude vše jinak. Klient platí jen úroky do momentu doplacení půjčky.