Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1528, Předčasné splacení půjčky u banky

Předčasné splacení půjčky u banky, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.8.2014 Půjčka

Dobrý den,mám dotaz ohledně uvěru u České spořitelny mám pujčku 140 000kč mám splaceno 110 000 kč pokud bych chtěla uvěr doplatit jednorázově v hotovosti o kolik bych zaplatila víc? Děkuji za odpověd. Jana

Dobrý den,

bude záležet na konkrétních podmínkách Vaší úvěrové smlouvy a typu půjčky. Klasické banky (jako ČS) obvykle poplatky za předčasné doplacení půjčky účtují.
Výše poplatku se zpravidla odvíjí od výše splácené jistiny, případně od délky po kterou jste ještě měla úvěr splácet. Banka se tak brání útěku klientů, nebo si alespoň při jejich odchodu inkasuje poplatek který ji nahrazuje očekávaný úrokový výnos. Nezáleží přitom jestli doplatek hradíte v hotovosti nebo převodem z účtu.
Jako první krok požádejte banku o písemné vyčíslení závazku k datu, včetně případného poplatku.