Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11149, Přítelkyně si vzala půjčku na moje auto

Přítelkyně si vzala půjčku na moje auto, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.9.2020 Půjčka

Dobry den, pritelkyne si vzala pujcku na auto. Mne by ji nedali. Auto je na ni, ale pouzivam ho ja. Kdybychom se rozesli auto pripadne ji. Chci se zeptat, kdyz ji budu pujcku splacet na ucet po dobu peti let, auto by melo by moje a chtel bych nejake notarske overeni nebo tak neco. Existuje neco takoveho?

Dobrý den,

auto je majetkem vlastníka, který je zapsán ve velkém TP. Půjčku musí splácet ten, kdo je zapsán v úvěrové smlouvě. Toto jsou jasně dané věci. Notář Vám k tomu nemá co sepsat. Pokud si půjčku berete na cizí jméno a auto je oficiálně psané na někoho jiného než kdo splácí, pak je toto na vaše vlastní riziko. Já bych takovéto řešení vůbec nedoporučoval.