Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5097, Půjčí mi po insolvenci?

Po skončení insolvence budete mít problém s půjčkami? Zjistěte, jak to ovlivní váš plán na leasing auta.

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.8.2018 Půjčka

Asi za tři měsíce mi skončí insolvence, tzv. osobní bankrot. Chtěl bych se zeptat, jestli po jeho ukončení budu mít nějaký problém s půjčkami. Chtěl bych si totiž pořídit auto na leasing.

Dobrý den,

dalších 4-5 let od data ukončení insolvence Vám nikdo nepůjčí. Na auto si má smysl půjčovat jen tehdy, bude-li Vám sloužit k podnikání či jiné výdělečné činnosti (nemáte-li se jak jinak dostat do práce). Ve všech ostatních případech koupi auta na úvěr nemohu doporučit, viz náš článek Půjčujeme si odpovědně. Pokud byste přesto na úvěru trval, je lepší si na auto vzít spotřebitelský úvěr za 5% (než leasing za RPSN desítky procent).