Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11328, Půjčil jsem peníze svému zaměstnavateli

Půjčil jsem peníze svému zaměstnavateli, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.9.2020 Půjčka

Dobrý den, dostal jsem do problémů díky svému zaměstnavateli. Ve snaze pomoct jsem si půjčil peníze s tím, že on je bude v pravidelných splátkách splácet. Zatím se to dělo více méně bez problémů. V dnešní době ale člověk neví co bude za týden a za měsíc. Mám na ty peníze sepsanou smlouvu o půjčce a na poště okolkovanou. Je nějaká možnost, když bych odešel z práce tuto smlouvu uplatnit, abych peníze neplatil za něj? Druhá věc jsou nezaplacené výplaty. Slyšel jsem, že je nějaká možnost přes pracovní úřad dostat nezaplacené výplaty s tím, že poté pracovní úřad je bude vymáhat po zaměstnavateli. Rád bych věděl, jestli je to pravda a kdy bych měl zavčas podniknout nějaké kroky, abych vyřešil tyto problém. Mnohokrát děkuji za každou radu.

Dobrý den,

půjčovat si peníze na své jméno a dále je přepůjčovat zaměstnavateli není obecně dobrý nápad (zejména není-li zaměstnavatel schopen vyplácet mzdy a je na hraně krachu), neboť v případě pádu zaměstnavatele do insolvence může být uspokojení vaší pohledávky vůči zaměstnavateli velmi nízké (když zaměstnavatel zkrachuje, nebude Vám mít z čeho půjčené peníze vrátit a Vy budete muset nadále splácet svou půjčku). Odchod ze zaměstnání nemá na smlouvu o půjčce vliv.

O aspoň částečnou úhradu nevyplacené mzdy můžete požádat Úřad práce. Podmínkou žádosti ale je, že zaměstnavatel musí být v insolvenci.