Kupní smlouva na automobil psaná na bývalého přítele - co to znamená pro vás?

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.6.2020 Půjčka

Pokračování dotazu č. 10483: Dobrý večer, zapomněla jsem uvést, že kupní smlouva na automobil je psána na mého bývalého přítele. Chtěla bych vědět, zda se tím něco mění. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je-li kupní smlouva psána na přítele, pak by majitelem auta měl být on a ne Vy. Je třeba zdůraznit, že s autem může libovolně nakládat pouze jeho majitel (zapsaný ve velkém TP). Pak byste se svých peněz případně musela domáhat soudní cestou, což by nebylo vůbec snadné (musela byste dokázat, že jste půjčené peníze dále půjčila příteli, o čemž pravděpodobně nemáte sepsanou žádnou smlouvu o půjčce - jinak by on mohl tvrdit, že šlo např. o dar a rodinné spory "slovo proti slovu" se soudí velmi těžko). I pro neustále zdůrazňujeme, že každý by se měl brát půjčky pouze na své jméno a nevymýšlet konstrukce typu "já si půjčím na sebe, a pak peníze dále půjčím jinému".