Půjčka na kopii OP, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
10.5.2022 Půjčka

Dobrý den, dotazů na podobné téma už jsem zde pár viděl, ale přesto bych se chtěl zeptat. Mám účet u jedné sázkové kanceláře. Minulý týden chodila většině uživatelům výzva k aktualizaci osobních údajů - že pokud proběhla nějaká změna, ať na email pošlou vyfocené obě strany dokladu totožnosti. Jelikož já mám nové bydliště, vyfotil jsem obě strany OP a poslal. O podvod se nejednalo, údaje mi opravdu změnily, ale chvíli po odeslání jsem si uvědomil, jestli jsem neudělal chybu a jestli člověk který změnu prováděl teď nemůže moji kompletně vyfocenou OP využít třeba ke sjednání nějaké online půjčky. Opravdu jsou k takové půjčce potřeba dva doklady totožnosti? Mám toho plnou hlavu a nechtěl bych kvůli takové věci třeba přijít o dům. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle Zákona o spotřebitelském úvěru má věřitel povinnost ověřit totožnost žadatele o půjčku dostatečným způsobem. Při osobním jednání častokráte stačí pouze OP, ale při sjednání půjčky online by měly být vždy vyžadovány 2 doklady totožnosti. Posílat kopii OP emailem do sázkové kanceláře rizikové být může (nezabezpečený email, atd.).