Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #17943, Půjčka na ofocené doklady

Půjčka na ofocené doklady, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
16.5.2022 Půjčka

Dobrý den, omylem jsem při scanování dokumentů kde je uvedeno moje jméno, rodné číslo a bankovní spojení ofotila také cca polovinu OP - je vidět fotka, datum a místo narození a data vydání a platnosti. Číslo OP mám na jiném dokumentu uloženém také jako foto v mobilním telefonu. Chtěla bych se zeptat, zda by u případné žádosti o půjčku obstál podvodník, který by se dostal k těmto dvěma fotografiím. Děkuji

Dobrý den,

pro sjednání půjčky online jsou vyžadovány kopie dvou dokladů (OP a např. pas nebo řidičák). OP musí být ofocen z obou strana a bez poškození/zakrytí jakýchkoliv částí. Podvodník by tak s vašimi scany pravděpodobně neuspěl. Přesto důrazně doporučuji takto citlivé dokumenty v telefonu dlouhodobě nepřechovávat.