Jak získat půjčku po oddlužení? Změnilo se něco?

Nejlevnější půjčka od Zonky
10.6.2022 Půjčka

Dobrý den, s manželem jsme prošli insolvenci. Prošli jsme řádným oddlužením po dobu 5 let a nyní je to dalších 7 let od ukončení. Chtěla jsem si poprvé za tu dobu vzít si produkt ve splátkovém prodeji. Plat mám celkem vysoký a samozřejmě nic nesplácíme. Bohužel nám byla žádost okamžitě zamítnuta, stejně tak když jsem tedy zkusila u své banky vzít si kreditní kartu. Žádost je mi okamžitě zamítnuta, bez podání vysvětlení. Všude čtu, že po 5 letech od ukončení oddlužení je možnost vzít si půjčku, že jsou rejstříky vymazané. Ale v praxi se nakonec cítím naprosto zmateně. Nikde nic už nedlužíme, nesplácíme, plat máme opravdu velmi slušný, ale vlastně si ani sušičku za 15 000 Kč na splátky vzít nemohu. Je možné se někam obrátit a zjistit, v čem je případný problém? Nebo se mám smířit s tím, že doživotně nic na splátky a ani úvěr už nedostaneme? Jsem z toho docela překvapená a rozladěná. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

máte-li velmi slušný plat, pak by neměl být problém si sušičku za 15 000 Kč koupit bez úvěru. Záznam se z insolvenčního rejstříku maže po 5 letech. Lze pak získat půjčku při splnění ostatních podmínek (dostatečný příjem, pracovní smlouva ideálně na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, atd.). Přesný důvod zamítnutí žádosti o půjčku Vám nikdo nesdělí - banky se tím chrání před případnými soudními spory (aby se nikdo nemohl cítit diskriminován). Vždy se uvádí jen "z interních důvodů".