Proč mi byl zamítnut úvěr a jak se dozvědět důvod?

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.6.2022 Půjčka

Dobý den, měl jsem v mládí problém se splácením půjček a dostal jsem se až do insolvence. Tu jsem řádně splatil (zaplatil jsem 100%). Tudíž za mě stát nic nezaplatil. Přesto jsem pykal ještě stejně jako ty za které stát zaplatí nemalé částky dalších 5 let po zaplacení. To tu ale nechci řešit. Jde mi teď o to, že jsem žádal o úvěr a byl mi zamítnut. Zkusil jsem žádost i u jiné banky a odpověď stejná. Nejsem v žádném registru, nemám nikde žádné pohledávky a příjem mám dobrý. Na dotaz proč mi nebylo vyhověno mi bylo odpovězeno, že jsou to jejich interní věci a že mi je nemohou sdělit. Je možné se někde dozvědět, proč jsem pro banky nežádoucí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto bohužel možné není. Většina bank u zamítnutých žádostí sděluje pouze "z interních důvodů". Pokud již uplynulo min. 5 let od data ukončení insolvence a splňujete ostatní podmínky (dostatečný příjem, práce na dobu neurčitou, nejste ve zkušební ani výpovědní lhůtě), měl byste půjčku získat.