Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14646, Půjčka pro začínající podnikatele

Jak získat úvěr pro začínajícího podnikatele bez ručení bytem?

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.6.2021 Půjčka

Dobrý den, rád bych začal podnikat. Bohužel jsem začínající podnikatel a na úvěr pro podnikatele těžko dosáhnu. Chtěl bych otevřít vlastní obchod s potravinami. Můj kamarád mi nabídl ručení svým bytem. Bohužel na bytě mu vážnou již 2 zástavy v hodnotě 40 % hodnoty bytu. Je vždy nutností ručitele zástavní právo? Jaké jsou možnosti? Děkuji.

Dobrý den,

menší půjčky (cca do 900 000 Kč) můžete získat i bez zástavy, vyšší úvěry (hypotéky) pouze se zástavou nemovitosti, přičemž banky vyžadují zapsané zástavní právo v prvním pořadí. Pro získání půjčky je třeba mít doložitelný příjem. Kombinace "jsem nezaměstnaný, nemám úspory, chtěl bych začít podnikat a potřebuji na to půjčit" je extrémně riziková. Podnikání se nezdaří a 100% ztrát by nesl věřitel. Podnikání je o vlastním riziku. Proto jako začínající podnikatel bez příjmu nezískáte žádný úvěr bez ručitele či zástavy (aby tam byla z vaší strany participace na riziku).

Kamarád si před nabídkou svého bytu do zástavy pravděpodobně ani neuvědomil všechny důsledky. Toto řešení nedoporučuji. Vám se podnikání nezdaří a kamarád by přišel o byt.

Doporučil bych trochu jiný začátek podnikání:

  • nechte se zaměstnat a pár měsíců šetřete
  • následně požádejte o půjčku bez zástavy nemovitosti (budete mít doložitelný příjem ze zaměstnání)
  • s úsporami a půjčenými penězi začněte podnikat
  • REKLAMA