Jak co nejlépe doplatit spotřebitelský úvěr a kreditku u Hello Bank?

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.6.2018 Půjčka

Dobrý den, potřebuji co nejdříve doplatit spotřebitelský úvěr u Hello Bank (zbývá asi 11 000 Kč, poslední splátka by měla být v únoru 2019) a kreditku tamtéž (asi 24 000 Kč). Chtěla jsem si u nich vzít půjčku 50 000 Kč s tím, že to doplatím a budu splácet jen tu půjčku, ale zamítli mi ji. Nevím proč, nabízeli mi ji několikrát telefonem i poštou. Asi proto, že když se mě ptali na účel půjčky, řekla jsem jim pravdu. Odmítla jsem i jiné jejich produkty včetně založení běžného nebo spořícího účtu. Účet mám u Fio banky. Kontokorentu moc nevěřím. Můžete mi něco poradit? Ten úvěr vzal čert, to v pohodě splatím, ale ta kreditka - to je jako házet peníze do kanálu. Je mi 54, mám stálé zaměstnání, pravidelný plat za poslední 3 měsíce byl cca 27 000 Kč

Dobrý den,

tak obecně všechny úvěry na spotřebu (kreditka, kontokorent, ale i vaše půjčka) je "házení peněz do kanálu". Finančně gramotný člověk si na spotřebu nepůjčuje. Jediný rozumný úvěr je na investici (koupě bytu na hypotéku, nákup výrobního nástroje pro podnikání, atd. - cokoliv, co Vám v budoucnu bude generovat příjem nebo šetřit výdaje).

S čistým měsíčním příjmem 27 000 Kč nemůže být problém získat půjčku 50 000 Kč (i nad rámec Vašich současných závazků ve výši 35 000 Kč). Zkuste Equa bank či Air Bank. Ale doporučuji si půjčit jen 24 000 Kč na splacení kreditky a dále si již úvěry nebrat. Naopak byste měla mít na běžném účtu rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů. Tento finanční polštář Vám pomůže v nečekaných situacích (když doslouží pračka, atd.).