Jak získat výhodnou půjčku na financování bydlení bez splátkové historie?

Sjednejte si hypotéku online
16.12.2019 Hypoteční poradna

Dobrý den, je mi 42 let, jsem rozvedená, s čistým příjmem kolem 23 000 Kč, se smlouvou na dobu neurčitou. Potřebovala bych co nejvýhodnější půjčku ve výši cca 500 000 Kč na financování bydlení. Nevím zda je výhodnější půjčka od banky nebo stavebního spoření (osobně žádné spoření nemám a ani žádnou splátkovou historii, proto mi má banka nabízí vyšší úrok).

Dobrý den,

můžete-li bance za úvěr ručit nemovitostí, doporučuji hypotéku s úrokem cca 2,5%. V opačném případě půjčka s úrokem cca 5%. Úvěry ze stavebního spoření bývají zbytečně komplikované (musíte si založit napřed spoření, pak čerpáte překlenovací úvěr, po naspoření 40% se Vám teprve úvěr překlopí do řádného splácení) a dražší. Mají smysl pro speciální situace, kdy potřebujte půjčit peníze v řádech milionů korun a nemůžete ručit nemovitostí (např. úvěry pro SVJ na rekonstrukci, koupě družstevního bytu).