Jaké jsou možné tresty za poskytnutí falešných informací při žádosti o úvěr?

Nejlevnější půjčka od Zonky
10.6.2020 Půjčka

Dobrý den, vzala jsem si několik úvěrů u banky. Celkem za 280 000 Kč, ale uvedla jsem informace, že jsem zaměstnaná s příjmem 10 000 Kč, ale zaměstnaná jsem nebyla a nejsem. Jinak další údaje v žádostech jsou pravdivé - počet dětí, plat manžela, byt v osobním vlastnictví, výdaje domácnosti atd. Pak jsem chtěla ještě jeden úvěr na 30 000 Kč, který mi neschválili. Pak jsem zažádala u jiné společnosti o 250 000 Kč a zase jsem uvedla falešné zaměstnání a plat, ale žádné dokumenty jsem nefalšovala, jen tyto údaje uváděla do žádosti a úvěr mi schválili, ale já žádost stornovala a peníze nečerpala, protože jsem si uvědomila, že dělám chybu a dál to nejde. Požádala jsem rodinu o pomoc a celý svůj dluh (280 000 Kč) díky rodině zaplatila. Jaký myslíte, že by mi hrozil trest kdyby se na to přišlo a šlo to k soudu? Myslíte, že bych mohla dostat podmínku když jsem vše zaplatila a uvědomila si, že dělám špatnou věc a je mi to líto? Nikdy jsem trestaná nebyla. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

řádně zaplacené půjčky nikdo zpětně přezkoumávat nebude. Určitě je dobře, že jste si svou chybu uvědomila a vše dala co nejdříve do pořádku. Pro příště je důležité se podobného jednání vyvarovat, neb by vše mohlo být klasifikováno jako úvěrový podvod.