Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13432, Věřitel chce vrátit peníze, je to v pořádku?

Věřitel chce vrátit peníze, je to v pořádku?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.3.2021 Půjčka

Dobrý den, rád bych se zeptal hned na několik věcí. Jsem cca 3 roky po insolvenci a bohužel jsem si udělal opět nějaké dluhy. Nestíhám splácet, extrémně na mne tlačí, neustálá varování jak poštovní cestou, tak emailem "jestli nezaplatíte, tak exekuce, jestli nezaplatíte tak to a ono". A nelze se s nimi dohodnout na snížení splátek či odložení. V podstatě mi v telefonátech říkají "když to nebude podle nás, tak budete mít problém". Je takové jednání v pořádku? Již ani nezvedám hovory, jelikož to psychicky nezvládám. Mam dobrou práci, dobrý plat 32 000 Kč měsíčně, ale bydlím s přítelkyní dva měsíce, která čeká dítě (ne mé) a nema narok ani na mateřskou, takže vše je na mne a to se fakt nedá. A tedy bylo by lepší zažádat o insolvenci znovu, nebo ne? Jinak jsem jedna o internetové nebankovní společnosti.

Dobrý den,

postup věřitele, který po Vás chce vrátit peníze, je naprosto v pořádku. V nepořádku je vaše neschopnost dostát svým závazkům. Pokud na něco nemáte, tak si to nekupujte. Pokud nejste schopen splácet půjčku, tak si peníze nepůjčujte. Věřitel Vám jako projev dobré vůle může nabídnout odklad nebo snížení splátek, ale není to jeho povinnost.

Jak skončila vaše poslední insolvence před 3 lety? Pokud částečným prominutím dluhů, pak o další oddlužení můžete požádat nejdříve za 10 let. Jestli jste vše uhradil a nic Vám prominuto nebylo, pak můžete o další osobní bankrot požádat kdykoliv.