Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11227, Výmaz z rejstříku dlužníků

Výmaz z rejstříku dlužníků, Exekuce a insolvence

Dobrý den, dva nebo tři roky mám zaplacenou insolvenci. Co můžu dělat, když bych chtěl vymazat z insolvenčního rejstříku a registru dlužníků? A eventuálně jestli bude mít někdo nárok na dluhy, když se nepřihlásil před vyhlášením insolvence? Děkuji

Dobrý den,

dluhy nepřihlášené do insolvence (a řádně uvedené v žádosti o oddlužení) byly po úspěšně ukončené insolvenci prominuty a nelze je dále vymáhat. Záznamy Vám z registru dlužníků časem zmizí, resp. banky k nim přestanou přihlížet (šance na další půjčku po insolvenci bude nejdříve za 3-5 let).