Jak Sberbank ověřuje mé údaje při žádosti o Fér půjčku?

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.1.2022 Půjčka

Dobrý den, narazil jsem na Sberbank a zaujala mě jejich Fér půjčka. Šlo o částku 50 000 Kč, kterou  mi okamžitě online schválili. Nemám exekuce ani insolvenci apod., navrhla se schůze s kurýrem, kde jsem podepsal předem přečtený návrh smlouvy (nikoliv uzavření) s tím, že výsledek dostanu asi za pár dní. Otázkou je, že banka po mně nechtěla výpis z účtu nebo potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Přeci to chce každá banka u každého úvěru? Kde berou jistotu, že moje vyplněné údaje v žádosti o úvěr jsou pravdivé, když si to nemají z čeho ověřit? Nebo se to ověřuje samo po odeslání žádosti? Spíš mám pocit, že mě jen odmítnou a dobře posloužím jako marketingový lákadlo s údaji.

Dobrý den,

podepisoval jste žádost o půjčku nebo již finální úvěrovou smlouvu? Pokud máte podepsanou pouze žádost, možná Vás banka vyzve k doložení dalších dokumentů (potvrzení o výši příjmu, výpis z účtu). Zcela určitě banka toto neorganizuje jen proto, aby vaši žádost později zamítla.