Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #1507, Založení stavebního spoření

Založení stavebního spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
3.8.2014 Spoření

Pokračování dotazu č. 1506: A po té si to spoření můžu zase založit ??

Dobrý den,
ano, to je samozřejmě možné. Toto se vyplatí v situaci, kdy máte odspořeno 6 let a tedy Vám vzniká nárok na státní podporu až 2000 Kč/rok - 10% z každé roční úložky (při dřívějším zrušení státní podpora automaticky propadá) - a zároveň peníze potřebujete. Kdyby peníze potřeba akutně nebyly, vyplatí se spořit dále, neboť peníze můžete v budoucnu vybrat kdykoliv a vždy získáte státní podporu (u nově založeného spoření je třeba opět počkat 6 let pro dosažení státní podpory).