Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12306, Získám půjčku, když je manžel v insolvenci?

Získám půjčku, když je manžel v insolvenci?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.1.2021 Půjčka

Dobrý den, mám prosperující s.r.o., chci si vzít Presto půjčku u UniCredit Bank, ale manžel je v insolvenci. Může to bance vadit? Píši, že pokud je někdo v manželství, potřebuji podpis druhého žadatele. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nemáte-li zúžené SJM, pak v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Manželé by pak měli do insolvence vstupovat společně, neboť dluhy jednoho lze exekučně vymáhat i po druhém. V takovém případě byste půjčku nezískala (manžel v insolvenci by byl nepřekonatelnou překážkou).

Máte-li zúžené SJM (velmi pravděpodobně ano, jinak by bylo podnikání s manželem v insolvenci komplikované), půjčku získáte i s manželem v insolvenci.